o firmie oferta klienci uslugi dodatkowe kontakt logowanie
1. Wynajem bielizny pościelowej hotelowej

      Firma nasza świadczy usługi pralnicze od 1992 roku. Przez te wszystkie lata doskonaliliśmy jakość naszych usług, przez co zdobyliśmy uznanie wśród naszych klientów. Zauważyliśmy jednak, że świadczenie usługi na wysokim poziomie nie gwarantuje pełnego sukcesu, ponieważ często największe problemy hoteli związane są ze złym stanem bielizny pościelowej jak i z notorycznymi jej brakami, szczególnie w szczycie sezonu. Brak profesjonalnego serwisu bieliźniarskiego niewątpliwie wpływa na jakość świadczonych usług hotelarskich, co w konsekwencji generuje wymierne straty spowodowane niesprzedanymi pokojami. Z naszego długoletniego doświadczenia wynika, że aby hotel funkcjonował bez zakłóceń powinien dysponować minimum czterema zmianami pościeli. W większości przypadków wymóg ten nie jest spełniony przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Jednorazowy zakup tak dużej ilości pościeli jest sporym obciążeniem dla hoteli rozpoczynających działalność, jak i tych funkcjonujących od wielu lat. Mając to na uwadze postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty nową usługę obejmującą kompleksowy serwis bieliźniarski. Usługa polega na wynajmowaniu bielizny pościelowej w ilości wynikającej z bieżących potrzeb klienta. Po uzyskaniu zamówienia, pralnia dostarczy potrzebną ilość poszczególnych asortymentów bielizny po ustalonej cenie zawierającej koszty prania, wynajmu, transportu i kasacji związanej z naturalnym jej zużyciem. Zaletą takiej usługi jest pewność ciągłej dostawy, brak konieczności zakupu i magazynowania dużej ilości bielizny jak i ograniczenie wszelkich kosztów z tym związanych. Prowadząc własny magazyn pościeli, pracownicy hotelu poświęcają bardzo dużo czasu na jego obsługę związaną z segregacją i liczeniem. Zakup własnej pościeli, oraz jej obsługa powodują generowanie stałych kosztów bez względu na ilość sprzedanych pokoi, co jest bardzo odczuwalne w okresach zmniejszonej sprzedaży. Natomiast koszt wynajmu pościeli jest bezpośrednio związany z wynajęciem pokoju, przez co staje się on kosztem zmiennym. Zaproponowane rozwiązanie doskonale funkcjonuje od wielu lat w krajach Europy zachodniej. W Polsce tego typu usługa jest jeszcze nowością, a jej powszechność jest kwestią czasu choćby ze względu na rosnące koszty pracy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów mamy przyjemność zaproponowania takiej usługi już teraz mając nadzieje, że spełni ona Państwa oczekiwania i zagwarantuje wymierne korzyści z tym związane. W ramach zawartej umowy wyposażymy Państwa w specjalne worki na brudną bieliznę, a pranie dostarczać będziemy na specjalnych wózkach regałowych służących do magazynowania pościeli. W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z nami w celu umówienia spotkania, na którym przedstawimy Państwu szczegółowe warunki techniczne i finansowe współpracy.

2. Wynajem bielizny pościelowej szpitalnej

      Poszerzając naszą ofertę o usługi wynajmu bielizny pościelowej przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla szpitali. Ze względu na trudna sytuację finansową służby zdrowia szpitale nie dokonują zakupów nowej pościeli w celu uzupełnienia braków. Bardzo często powoduje to zakłócenia w pracy oddziałów szpitalnych oraz bloków operacyjnych. Także bielizna, która znajduje się w obiegu często jest zniszczona i wyeksploatowana do tego stopnia, że w zasadzie nie powinna być dalej użytkowana. Taka sytuacja bardzo utrudnia pracę zarówno pracownikom szpitala jak i pralni świadczącej usługi.
      Wynajem pościeli jest rozwiązaniem, które gwarantuje ciągłość dostaw pełnowartościowej bielizny zgodnie z bieżącymi potrzebami szpitala. Odpowiedzialność za ilość i jakość bielizny zostaje w całości przeniesiona na usługodawcę. Szpital nie ponosi jednorazowych wydatków na zakup pościeli oraz systematyczne uzupełnianie braków. Na pierwszy rzut oka, wynajem bielizny pościelowej jest rozwiązaniem mniej korzystnym dla szpitala. Jednak po szczegółowym przeanalizowaniu kosztów związanych z posiadaniem własnej bielizny można się przekonać, że dzierżawa nie jest rozwiązaniem droższym. Ewentualne oszczędności są jedynie pozorne, ponieważ często nie bierze się pod uwagę faktu, że większość bielizny będącej w obiegu powinna już dawno zostać wymieniona na nową. Szczególnie jest to zauważalne w przypadku bawełnianej bielizny operacyjnej.
      Pościel będąca w naszej ofercie wykonana jest z wysokiej jakości tkaniny poliestrowo bawełnianej spełniającej najwyższe europejskie standardy jakości. Charakteryzuje się ona dużą trwałością, estetyką, funkcjonalnością oraz małym ciężarem, co jest niezwykle istotne dla ceny usługi. Oferowane obłożenia chirurgiczne oraz ubrania i fartuchy operacyjne wykonane są z tkaniny barierowej posiadającej certyfikat CE i spełniające wymagania normy PN-EN 13795.
      W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt. Znając Państwa indywidualne oczekiwania przedstawimy konkretną ofertę cenową, wraz z kalkulacją porównującą koszty usługi prania i zakupu własnej bielizny oraz koszty kompleksowej usługi prania wraz z wynajmem.


3. Wynajem sterylnej bielizny operacyjnej barierowej

      Usługa skierowana jest dla szpitali, przychodni oraz gabinetów zabiegowych. W ramach usługi dostarczamy sterylne obłożenia i fartuchy operacyjne wykonane z tkaniny barierowej oznaczonej znakiem CE. Usługa jest alternatywą dla bielizny operacyjnej jednorazowej, która jest powszechnie wykorzystywana w zakładach opieki zdrowotnej. Zaletą stosowania obłożeń wielorazowych jest niższa cena przy zachowaniu wysokich standardów medycznych oraz wyeliminowanie odpadów medycznych.